Sesli Hedef

Bursaspor’lu taraftarlar, Turkiye – Ermenistan maçında sarı gelin süprizine hazırlanıyor.üç ülkenin sahiplendiği türkü bir dostluk mesajı olarak birlikde söylenecek.Sarı gelin türküsüyle planlanan tribün şovunun ayrıntıları

Azerbaycan medyası, Bursaspor taraftarlarının Türkiye’nin 2010 Dünya Kupası elemelerinde Ermenistan ile yapacağı maçta “Azeri-Türk dostluğunu vurgulamak için Sarı Gelin türküsünü seslendireceklerini” duyurdu.

Azeri haber ajanslarının haberinde, Bursaspor taraftarlarının maç sırasında “Azerbaycan şerefine, Azeri türküsü Sarı Gelin’i seslendirecekleri” sözünü verdikleri belirtildi.

Haberde, Bursaspor Kulübünün taraftar gruplarından bir sözcünün, “Eğer maça Azerbaycan bayrakları sokmamıza izin vermezlerse, o zaman Azeri türküsü seslendirerek Ermenistan’a Azerileri hatırlatırız” dediği kaydedildi.

-“SARI GELİN BÜYÜLEYECEK”-

Türkiye’deki haberlerde Bursaspor’un taraftar grubunun Ermenistan maçı için “Sarı Gelin” sürprizi hazırladığı ve “tüm tribünlerin Türkiye’de de çok sevilen Ermeni türküsünü hep birlikte seslendireceği” haberleri yer aldı.

“Sarı gelin, hadi gelin” gibi tezahüratların da yapılacağı ifade edilen haberlerde, Türk ve Ermenilerin sahiplendiği türkünün bir dostluk mesajı olarak birlikte söyleneceği ifade edildi.

Sarı Gelin türküsünün gerçek kökeni uzun yıllardan beri tartışma konusu oldu. Bazı uzmanlarca kesinlikle Türk kökenli olduğu belirtilen, ancak son yıllarda Ermeni türküsü olarak da kabul görebilen türküyü, Azeriler de kesin bir şekilde sahiplenerek, türkünün Ermenilere ait olmadığını savunuyor.

Sonuçta, izleyicilerin artık siyasi anlamlar yüklenen maç sırasında türküyü birlikte seslendirmeleri durumunda, hem Türk, hem Ermeni, hem de Azeri futbol severler memnun olacak. Kesin olan şu ki, üç ülkede de sevilen bu “gelin” herkesi büyüleyecek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: