Sesli Hedef

06:30 KANAL 7’DE SABAH
08:00 ASR-I SAADET’TEN TABLOLAR
Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığından emekli olan Necmettin Nursaçan’ın bilgiler aktardığı sohbet programı Asr-ı Saadet’ten Tablolar insan mutluluğu, aile saadeti, toplum huzuru ve dayanışmasıyla ilgili Kur’an-ı Kerim’den mesajlar aktarıyor.
Necmettin Nursaçan, insanın mutluluğu, ailenin saadeti, toplumun huzuru ve dayanışması ile ilgili Kur’an-ı Kerim’den mesajlar aktarıyor, Hz. Muhammed’in hayatından örnekler veriyor. Asr-ı Saadet döneminden hikayelerin anlatıldığı programda, sahabelerin hayatları da inceleniyor. Ahlaki, manevi, kültürel değerlerin gündelik yaşamda uygulama biçimlerini, pratik hayattan örneklerle anlatarak; kaybolmaya yüz tutmuş değerleri Necmettin Nursaçan’ın anlatımıyla tekrar hatırlanacak. Gündelik hayatımızda unuttuklarımıza dair her şey Necmettin Nursaçan’ın sunduğu Asr-ı Saadet’ten Tablolar’da.

09:30 TÜRK SİNEMASI “ANKARA EKSPRESİ”

Kanal 7’de, II. Dünya Savaşı yıllarında geçen macera dolu bir casusluk öyküsü ekrana geliyor; ANKARA EKSPRESİ…

Türkiye’yi işgale hazırlanan Almanlar, genç ve güzel bir casus olan Hilda’yı “Ankara Ekspresi” adını verdikleri bir operasyonda görevlendirirler. Bu operasyonla kan dökmeden ve savaşmadan ele geçirmek istedikleri Türk topraklarını müttefik devletlerden ayırmayı planlamaktadırlar.

Hilda, Türkiye’de çalışırken karşı istihbarat yapan, genç istihbarat görevlisi Seyfi’ye aşık olur. Aralarındaki sahte doktor-hasta ilişkisi, bir aşk beraberliğine dönüşür. Fakat her ikisinin de görevleri birlikte olmalarına engeldir.

Yönetmen: Muzaffer Aslan Oynayanlar: Filiz Akın, Kadir İnanır, Ediz Hun Yapım Yılı: 1970, Süre: 85 Dakika

11:15 BAŞKENT KULİSİ

Siyaset dünyasından sıcak gelişmeler, kulislerde konuşulanlar… Başkent Kulisi uzman konuklarıyla Ankara’nın nabzını tutmaya devam ediyor. Siyasetin nabzını tutan program, siyasetin ve bürokrasinin önde gelen simalarını konuk ediyor. Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler, başkentin kulislerinde konuşulanlar, olayların kısa-orta ya da uzun süreli etkileri, siyasi ve diplomatik ziyaretlerin kulislerinden yansıyanlar Başkent Kulisi’nde konuşuluyor, tartışılıyor. Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi pazar günleri ekrana geliyor.

12:30 ÖĞLE HABERLERİ

13:00 FUAR DÜNYASI

Fuar dünyasından en son haberler, Türkiye ve dünya fuarlarından renkli görüntüler ve sektördeki yenilikler Fuar Dünyası programıyla artık Kanal 7’de. Paris’ten Milano’ya, Frankfurt’tan Hannover’e, Kiev’den Moskova”ya, Bakü’den Almata’ya ve İstanbul’a… Her hafta Türkiye’den ve farklı ülkelerden önemli fuar etkinlikleri Fuar Dünyası ekibinin izlenimleri ve renkli görüntüler eşliğinde Fuar Dünyası’nda ekrana gelecek.

Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirilen fuarlardan sektörlerdeki son yenilikler, dünya fuarlarından en taze haberler, fuar rehberiniz Fuar Dünyası’nda.

14:30 SERDEM’LE HER DEM

SERDEM’LE HER DEM HAFTA SONU DOPDOLU

Hafta sonlarının sevilen programı Serdem’le Her Dem yeni yayın döneminde de evlerinize konuk olmaya devam ediyor. Yaşamın her anının, her deminin doyasıya paylaşıldığı Serdem’le Her Dem’de sanatçı konuklar yine hafta sonunda evlerinize konuk olacak… Serdem’le Her Dem’e bugün halk müziğinin sevilen isimlerinden Özcan Türe konuk oluyor. Güzel fiziği ve sesiyle izleyenleri kendine hayran bırakan Pınar Dilşeker’in de konuk olacağı programda eğlenceli anlar yaşanıyor.

Serdem Coşkun’un sunduğu Serdem’le Her Dem her haftasonu birbirinden değerli konuklarla birbirinden güzel şarkılarla yorucu haftanın stresini üzerinizden alacak. Programın bugünkü konukları Özcan Türe ile Pınar Dilşeker şarkılarıyla hafta sonunu renklendirmeye geliyor. Sanatçı konukların birbirinden güzel şarkılarıyla izleyenler duygu dolu anlar yaşarken, sımsıcak sohbetler ve duygu yüklü şiirler canlı yayında okunacak.

Asker mektuplarının okunduğu, gurbet şiirlerinin dile geldiği, yaşanmış hayat hikayelerinin anlatıldığı, şarkılarla, türkülerle örülü keyifli bir hafta sonu Serdem’le Her Dem’de. Hafta sonlarının sevilen programı Serdem’le Her Dem’de şarkılar hem ayrılanlar hem de kavuşanlar için söylenecek.

Canlı yayınla ekrana gelen Serdem’le Her Dem Cumartesi ve Pazar 14:30’da Kanal 7 ekranlarında.

18:00 TÜRK SİNEMASI “GÜLŞAH KÜÇÜK ANNE”

Kanal 7’de dramatik yönüyle etkileyici bir film ekrana geliyor; Gülşah Küçük Anne…

Hasta annesine ve suçsuz yere hapse atılan babasına bakmak için sokaklarda balon satan bir küçük kızın öyküsü “Gülşah Küçük Anne” filmiyle ekrana geliyor.

Yönetmen: Orhan Elmas, Senaryo: Erdoğan Tünaş, Görüntü Yönetmeni: Çetin Tunca, Oyuncular: Gülşah Koçyiğit, Hülya Koçyiğit, Fikret Hakan, Gülistan Okan, Hulusi Kentmen, Yapım: Gülşah Film, 1976

20:00 KANAL 7 HAFTASONU HABERLERİ

Hülya Seloni’nin sunduğu Haftasonu Haberleri, hafta boyunca meydana gelen olayları canlı bağlantılarla, seçkin konukların yorumlarıyla, ekrana taşıyor, birbirinden ilginç dosyalarıyla gündemin nabzını tutuyor… Türkiye ve dünya gündemi, haftaya damgasını vuran olaylar ve flaş gelişmeler Haftasonu Haberleri’nde.

21:00 TÜRK SİNEMASI “TOKATÇI”

Saf köylü Osman yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa’nın kızı Emine’ye deliler gibi aşıktır. Bunu ağaya açıklayınca ağa öfkeden deliye döner. Ancak Osman ailesiyle birlikte kapısına dayanınca da yüklü miktarda başlık parası ister. Aşkından divane olan Osman yüzünden başlık arttıkça artar ve 600 bin liraya yükselir. Parayı biriktirmek için gurbete çalışmaya giden Osman tamamladığı başlık parasıyla köye dönerken soyulur. Dönüşte Emine’yi alamadığı gibi, toprakları elinden alınan babasının da ölümüne tanık olur. Tekrar şehre dönen Osman hem başlık parası biriktirmek, hem toprakları geri almak için çare aramaya başlar. İkinci İstanbul macerasında karşısına çıkan askerlik arkadaşı Şevket ona kısa yoldan zengin olmasına yarayacak tokatçılığı öğretmeye başlar. Şevket’ten insanları ve hayatı tanımayı öğrenen Osman, ona saflığı ve iyiliği öğretecektir.

Yönetmen: Natuk Baytan, Oyuncular: Kemal Sunal, Nazan Saatçi, Şevket Altuğ, Ali Şen, Ünal Gürel, Yapım: 1983-Türkiye, Tür: Komedi

22:50 FETH-İ ALEM

FETH-İ ALEM’DE ANADOLU’NUN SAKLI KALMIŞ EFSANELERİ CAN BULACAK!!!

Kanal 7 ekranlarında yepyeni bir program… Sırlarla dolu, gizemli bir yolculuk sizi bekliyor. Esrarengiz, açıklanamayan, gizemli olaylar! Tuhaf tesadüfler! Yüzyıllardır anlatıla gelen Anadolu Efsaneleri bu programda… Fethi Akar’ın sıra dışı sunumuyla ekrana gelecek olan programın yönetmenliğini Şermin Dural, Görüntü Yönetmenliğini ise Mehmet Yıldız yapıyor. Feth-i Alem sıradışı hikayeleriyle her pazar Kanal 7’de!

Bir şehirden başka bir şehre, bir köyden başka bir köye yol alıp duruyoruz. Amaç garip, efsunlu, duyunca “Hadi canım!” dediğimiz olayların izini sürmek… Bugüne kadar bünyesinde farklı kültürleri, medeniyetleri barındırmış Anadolu’nun eşsiz topraklarında, gün yüzüne çıkmamış, size duyurulmamış bir olayın artık kalmadığını mı düşünüyorsunuz? Her şeyin ekranlarda gösterildiğini, her yerin dolaşıldığını mı sanıyorsunuz? Oysa içinde garip olayları barındıran, gidip de sorulmadığı için konuşulmayan, anlatılmayan, es geçilen o kadar çok olay var ki Anadolu’da! Adımlarımız, yollara düşmemiz, buralara kadar gelmemiz hep ondan.

Şimdi, eğer hazırsanız, sizleri pek de alışık olmadığınız olayların yaşandığı yerlere götürmek istiyoruz. Yepyeni bir maceraya hazır olun! Biraz adrenalin, biraz heyecan, biraz eğlence, biraz düşünce… Fethi Akar’ın sunacağı Feth-i Alem, her hafta Hasan Keyf’in tüyler ürperten öyküsünden, Urfa’daki balık çocuklara kadar sıra dışı öykülerle ekranda olacak.

01:30 HABER MARATONU

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: