Sesli Hedef

Youtube, LastFm ve niceleri gibi Myspace’de kapatıldı. Müzisyenlerin profesyonel veya amatör farketmeksizin müziklerini paylaştığı ve diğer müzisyenlerle iletişim halinde olduğu bu portal kapatıldı!

Facebook ile rekabet halinde olan arkadaşlık ve kariyer sitesi Myspace.com‘a Türkiye’den erişim mahkeme kararıyla engellendi.Kapatılmanın sebebi ise telif hakkı bulunan müzik eserlerinin yasadışı olarak paylaşılması.

Siteye girmek isteyenlerin karşısına şu yazı çıkıyor;

“T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 26.06.2009 tarih ve 2009/45 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.”

Peki Kapanan Myspace’e Nasıl Girilir?

XP kullanıcıları;

Denetim Masası’ndan Ağ Bağlantıları’na girin. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın (Bağlantınız hangisiyse). Özelliklere tıklayın. İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP)’yi seçip özelliklere tıklayın. Alt tarafta “DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçili” olacak, onu “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” olarak değiştirin ve oradaki boşluklara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazın. (Dünya’da en çok kullanılan DNS servis sağlayıcısı OpenDNS’e ait DNS’lerdir) Tamam düğmesine basın. Yerel Ağ Bağlantısı’na yine sağ tıklayın ve “onar” deyin. Birkaç dakika sonra engellenmiş sitelere girebiliyor olacaksınız.

Vista kullanıcıları;

Denetim Masası’ndan Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne girin. Sol taraftaki seçeneklerden “Ağ bağlantılarımı yönet”i seçin. Yerel ağ bağlantısına sağ tıklayın (Bağlantınız hangisiyse). Özelliklere tıklayın. İnternet Protokolü sürüm 4′ü seçip özelliklere tıklayın. Alt tarafta “DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçili” olacak, onu “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” olarak değiştirin ve oradaki boşluklara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazın. (Dünya’da en çok kullanılan DNS servis sağlayıcısı OpenDNS’e ait DNS’lerdir) Tamam düğmesine basın. Yerel Ağ Bağlantısı’na yine sağ tıklayın ve “onar” deyin. Birkaç dakika sonra engellenmiş sitelere girebiliyor olacaksınız.
//

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: