Sesli Hedef

Cem Garipoğlu tutuklandı

“Cinayetten sonra karayoluyla 3,5 saat uzaklıktaki bir yerde saklandım”

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem G., “canavarca hisle tasarlayarak ve çocuğa karşı adam öldürme” suçundan tutuklanması istemiyle sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Gönül KARAKUŞ / AHT

Cem G.’nin savcılıktaki ifadesinde, evde birlikte yemek yedikleri kız arkadaşıyla cep telefonuna gelen mesaj yüzünden tartıştıklarını söyledi. Cinayetten sonra gittiği kafeteryada tanımadığı bir kişi tarafından üzerinin örtülerek 3-4 saatlik bir yolculuktan sonra bir eve gittiğini, aynı kişinin 15 gün boyunca da kaldığı eve yemek getirdiğini ifade etti.

“Olaydan sonra gittiğim bir kafede tanımadığım bir kişi gelip beni arabaya bindirdi ve üzerimi örttü. Böyle 3-4 saatlik bir yolculuk yaparak bir eve gittik. Kaldığım evden hiç dışarı çıkmadım. 15 gün boyunca o kişinin getirdiği yemekleri yedim. Savcının uyuşturucu kullanıp kullanmadığı şeklindeki sorulara, kullanmadığı şeklinde yanıtlayan Cem G.’nin, olaydan pişman olduğunu ve herhangi bir ruhsal bunalımı olmadığını söylediği öğrenildi.

3 Mart’ta kız arkadaşı Münevver Karabulut ile birlikte Bahçeşehir’deki evlerine gidip burada birlikte yemek yediklerini anlatan Cem G., kız arkadaşının mutfaktayken cep telefonunu karıştırdığını gördüğünü ve okuduğu mesajlar üzerine bunların ne olduğunu sorup, tartıştıklarını anlattı. Cem G.’nin ifadesinde, “Mutfaktan aldığım bıçakla Münevver’i bıçakladım, gerisini hatırlamıyorum” dedikten sonra ısrarlı sorular üzerine, cesedi valize sığmadığı için testere ile kesip bir yere attığını söyledi. Daha sonra otobüsle evine döndüğünü belirten Cem G., annesinin evdeki lekeleri sorması üzerine kustuğunu söyleyip lekeleri birlikte temizlediklerini söylediği öğrenildi.

TANIMADIĞIM BİRİ GELDİ, ÜZERİMİ ÖRTTÜ, 3-4 SAAT YOLCULUK YAPTIK

Nerede kaldığı sorulan Cem G., “Olaydan sonra gittiğim bir kafede tanımadığım bir kişi gelip beni arabaya bindirdi ve üzerimi örttü. Böyle 3-4 saatlik bir yolculuk yaparak bir eve gittik. Kaldığım evden hiç dışarı çıkmadım. 15 gün boyunca o kişinin getirdiği yemekleri yedim. Savcının uyuşturucu kullanıp kullanmadığı şeklindeki sorulara, kullanmadığı şeklinde yanıtlayan Cem G.’nin, olaydan pişman olduğunu ve herhangi bir ruhsal bunalımı olmadığını söylediği öğrenildi.

KORKTUĞU İÇİN TESLİM OLMAMIŞ

İfade sırasında Cem G’nin yorgun olduğunu, kafasının karışık olduğunu ve babasına üzüldüğünü söylediği belirtildi. 8 saat süren ifade sırasında sık sık ara verilmesi nedeniyle Cem G.’nin savcılara toplam 4,5 saat ifade verdi.

Cem G’nin, daha önce neden teslim olmadığı şeklindeki soruya ise korktuğu için teslim olmadığı şeklinde cevap verdiği öğrenildi. Olayın vahameti ile ilgili olarak herhangi bir cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı sorulan Cem G.’nin, daha önce böyle bir olaya maruz kalmadığını, geçmiş hayatı ile ilgili bir sorunu olmadığını söylediği öğrenildi.

“MESAJLARDA ŞAKA YAPMIŞ”

Kız arkadaşı ile daha önce yaptığı MSN görüşmelerinde, “Yarın akşam senin için müthiş planlar içindeyim. Tarihin en büyüklerinden. Duyunca ağzın açık kalacak. (…) önce sana sarılırım, sonra başlarım sıkmaya… boğana kadar…” şeklindeki yazışmaları ile ilgili olarak sorulan soruya ise Cem G.’nin, şaka yaptığını söylediği öğrenildi. Cem G.’nin, Münevver ile ciddi bir ilişki içinde olduğunu, basında yansıtıldığı şekilde biri olmadığını belirttiği öğrenildi. Cem G.’nin kısa olduğu dikkat çeken saçlarını ise kendisinin kestiğini söylediği öğrenildi.

BARLARA GİRMEK İÇİN SAHTE KİMLİK YAPMIŞ

Sahte nüfus cüzdanı ile ilgili olarak ise Cem G.’nin bu kimliği barlara girmek için kendisinin yaptığını söylediği ifade edildi.
//

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: