Sesli Hedef

CEM GARİPOĞLU'NUN İFADESİ

SON DURUM: 18 yaşın altındaki Cem Garipoğlu, 3 saat kaldığı ve ifade vermediği Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’nden Gülhane Çocuk Mahkemesi’ne götürüldü.

Garipoğlu’nun pedagog, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk tarafından ifadesi alınıyor.

GARİPOĞLU’NUN İFADESİ

– “İstanbul’da bahçeli bir evde tek başıma kaldım”

– “Daha önce yakalanıp bırakılmadım”

– “Bahçeşehir’deki evde 700 bin dolar yoktu”

Münevver Karabulut’un annesi ve kardeşinin de Gülhane’ye geldiği belirtiliyor.

Bu arada üzerinde polis yeleği olduğu görülen Garipoğlu’na Çocuk Şube binası önünde toplanan vatandaşlar sözlü tepki gösterdi. Garipoğlu’nun polis aracına götürülüşü sırasında, vatandaşlardan bazıları katil zanlısının üzerine yürümek istedi. Bu kişiler, Çevik Kuvvet ekipleri tarafından barikat oluşturulmasıyla engellendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili soruşturması için ikinci bir savcı görevlendirildiğini bildirdi.

SİNİR KRİZİNE GİRDİ

Cem Garipoğlu’nun gözaltında sırasında cinayet anı sorulurca titreyerek sinir krizine girdiği açıklandı. Polisler, fenalaştığı için Cem’e bir daha cinayet anı ile ilgili soru sormadı.

Polis, Cem Garipoğlu’nun avukatı ile teslim olduğu Bahçelievler’deki yerde bulunan bütün MOBESE kemeraları toplayarak incelemeye aldı.

Erdoğan polisi tebrik etti

İstanbul Valisi Muarrem Güler, Cem Garipoğlu’nun gözaltına alınması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul polisine teşekkür ettiğini aktardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Muammer Güler’e “Cem ne zaman yakalanırsa yakalansın bana haber verin” demişti.

Cem Garipoğlu’nun yapılan üst aramasında cebinden sadece kendi adına düzenlenmiş kredi kartı bulundu. Yapılan incelemede kredi kartının hiç kullanılmadığı tespit edildi.

İlk ifadeleri: “Pişmanım, bir anda oldu”

İstanbul Emniyeti’ne teslim olduktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’nde 7 saat tutulan Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı yüzünden sorgulanmadı.

Polislerin sorularına cevap vermeyen Cem Garipoğlu, sık sık su istedi.

Resmi olarak ifadesi alınmayan Cem Garipoğlu, polisle yaptığı sohbet sırasında “Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Bir anlık bir olaydı” dedi.

Cem Garipoğlu, “Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim” ifadesini kullandı.

Bitkin olduğu gözlenen kısa saçlı ve sakallı Garipoğlu’nun kot pantalon ve siyah mont giydiği görüldü.

18 yaşın altında olan Garipoğlu’nun, bu nedenle suçlu bulunarak cezalandırılsa bile, ağırlaştırılmış cezaya çarptırılamayacağı belirtiliyor.

İlk sözleri: “Babam için üzülüyorum”

Cem Garipoğlu’nu E5 kenarındaki bağlantı yollarından birinden teslim alan aile avukatı Aytekin Kaya, CNN TÜRK muhabiri Hakan Tunç’a yaptığı açıklamada, Garipoğlu’nun ilk sözlerinin “Babam için üzülüyorum” olduğunu söyledi. Baba Mehmet Nida Garipoğlu, cinayete iştirakten tutuklu bulunuyor.

Kaya, yolda Garipoğlu’na bir isteği olup olmadığını sorduğunu, Garipoğlu’nun sucuk ekmek yemek istediğini söyledi.

Advertisements

Comments on: "CEM GARİPOĞLU'NUN İFADESİ" (1)

  1. ya gercekten c.g acıyorum cok üstüne gidiyorlar zaten cok pişman belli üstüne gidilmesin ya bukadar hem bu tek degildir vardır arkileri ama gercekten üzülüyorum c.g napalım kdr işteeqq

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: