Sesli Hedef

//

anadolu ve fen liseleri 3.yerleştirme Sonuçlarından Sonra anadolu ve fen liseleri 4.yerleştirme başvuruları yapılacaktı.
anadolu ve fen liseleri 4.yerleştirme başvuruları başlıyorr.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz SBS, YGS-LYS ve KPSS Dershanesi olan Dershanet’in Akademik Danışmanı Ali Rıza Bayzan, öğrenci ve velilerin büyük bir çoğunluğunun hatta ilköğretim okulların birçoğunun 4. yerleştirmeden haber olmadığına dikkat çekiyor. Bayzan, toplam 5513 boş kontenjanın öğrenciler için ciddi bir fırsat olduğunu vurguluyor.

MEB’in “Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen Ve Anadolu Liseleri İle Sağlık Meslek Liselerine 4. Yerleştirme İşlemi İle İlgili Açıklama”sı şöyle

“Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde öğrenci alan okullarda 2009-2010 Öğretim yılında 9. sınıfta öğrenim görecek öğrencilerin seçme, yerleştirme ve kayıt işlemleri 07 Eylül 2009 tarihinde tamamlanmıştır.

Yükseltme Tercih 4 için boş kontenjanlar (PDF)

Ancak, bu işlemlerin sonucunda Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinde 173, Anadolu Liselerinde 4389, Anadolu Öğretmen Liselerinde 162, Sağlık Meslek Liselerinde 789 olmak üzere toplam 5513 kontenjanın boş kaldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu kontenjanların değerlendirilmesi açısından, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-kılavuzunda, ‘Tercihinde Yükselme İşlemi’ başlığı altında yer alan esaslara göre yeni bir yerleştirme işlemi daha yapılacaktır.

SBS Tercih 4 için boş kontenjanlar (Excel)
Bu yeni yerleştirmede; başvurular 11- 14 Eylül 2009 tarihleri arasında ilgili ilköğretim okulu müdürlüklerinden, doğrudan öğrenci velisi tarafından elektronik ortamda yapılacak olup, yerleştirme sonuçları 16 Eylül 2009 tarihinde Bakanlığımızın internet sitesinde (http://www.meb.gov.tr) yayımlanacaktır. Kayıt hakkı kazananların kayıtları ise 16- 18 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

//

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: