Sesli Hedef

Ülkemizde internet hızlarının artmasıyla beraber online oyun kültürü de oldukça fazla gelişme gösterdi. İlk zamanlar fps tarzı oyunlar fazlaca ilgi görürken, daha sonraları mmo, rpg tarzı oyunlar daha geniş kitlelere ulaştı ve şu anda milyonlarla ifade edilen oyuncu kitleleri ve hayranları oluşmuş durumda.

MMO, Massively Multi Player Online teriminin kısaltması olup, dilimize çok oyunculu online oyun olarak çevrilebilir. Bu tip oyunlarda, her oyuncu gerçek zamanlı bir sanal dünyada buluşur, yani siz o anda oyunda olmasanız dahi, oyunun akışı devam eder.

Günümüzde en çok oynanan MMO oyunları arasında Metin2 üst sıralarda bulunmaktadır. Metin2, tamamen ücretsiz, Uzakdoğu temalı, yüksek düzeyde gerçekçi Uzakdoğu köylerinde yaşanan, muhteşem dövüş sanatlarının yer aldığı, fantastik imparatorluklarının hikâyesi anlatılan bir oyundur.

Metin 2 oyununda, karakterinizle ilk olarak Asyalı bir dövüşçü olarak başlıyorsunuz. Elinizde bulunan silahlarla, zırhlarla ve diğer fantastik eşyalarla oyundaki yaratıklarla savaşıp, hem levelinizi yükseltiyorsunuz, hem de daha değerli ve yüksek levelli eşyalara ulaşıyorsunuz. Her level yükseldiğinizde karşınıza çıkan yaratık daha güçlü olacak, sizi daha da zorlayacak.

Biraz da oyunun genel özelliklerinden bahsedelim.

Metin2 tamamen Türkçe ve ücretsiz bir oyundur. Oynamak için metin2 resmi sayfasından kayıt olduktan sonra, oyun programını indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyuna başlayınca birbirine düşman üç farklı imparatorluktan birini seçiyorsunuz ve etrafınızdaki yaratıklarla dövüşerek kendinizi geliştirmeye başlıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda bir loncanın üyesi olabilir veya kendi loncanızı kurabilirsiniz. Lonca savaşlarına girerek diğer imparatorluklardan savaşçılarla muhteşem dövüşler yapacaksınız. Siz kazandıkça imparatorluğunuzun toprakları büyüyecek, zenginleşecek ve siz de daha yüksek bir rütbeye ulaşarak adım adım liderliğe yürüyeceksiniz.
Tamamladığınız görevler sonucunda, atınız olacak, bu da size daha hızlı olma yeteneği kazandıracak. Yeteneklerinizi geliştirdikçe oyuna daha çok bağlanıp daha çok zevk alacaksınız. İmparatorluğunuzu kıtaya hakim kılmak için elinizden geleni yapacaksınız.

Oyunda Metin taşları olarak adlandırılan ve haritanın herhangi bir yerinde rastlanabilen taşlar bulunmaktadır. Bu taşlardan elde edeceklerinizde silahlarınızı, zırhlarınızı ve diğer eşyalarınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz.
//

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: